bazarci.net

Tulum Peyniri

Stok Durumu:Var
30 % 55,00 ₺ 38,00 ₺
+

bazarci.net 7.00 ₺
Mağaza

Misgilim

Mağazaya Sor

Mağaza Puanı

Mağazanın Diğer Ürünleri Tümü
14% 35,00 ₺ 30,00 ₺
16% 60,00 ₺ 50,00 ₺
14% 35,00 ₺ 30,00 ₺

Tulum Peyniri, Erzincan yaylalarında temiz havada elde edilen tam yağlı koyun sütünden yapılan Erzincan tulum peyniri bir seri ve özel işlemlerden geçirilerek oldukça yoğun emekten sonra imal edilmektedir.

Son yıllarda Konya, Bingöl,Tunceli, Erzurum ve Erzincan illerinde üretilen tulum peynirinin genel adına da Erzincan tulum peyniri denmektedir.

Bu yüzden geleneksel lezzetini kaybetmeye başlayan Erzincan tulum peyniri, Mağazamızın göstermiş olduğu çabalarla en lezzetli ve itinalı yapan üreticiden tedarik edilerek, sizlerin beğenisine sunulmaktadır.

Önceden koyun sütünden yapılan peynirler tuluma basılarak bekletiliyor ve Erzincan tulum peynirinin lezzetlenmesi sağlanıyordu.

Erzincan tulum peyniri üretilen diğer peynirlere göre daha parlak, daha yağlı ve lezzetli olan resmen tescillenmiş ve ülkemizin her tarafından talep edilerek zevkle yenen bir peynir türüdür. Hijyenik koşullarda elde edilen koyun sütünün şirden mayası ile mayalanarak teleme haline getirilmesi ve ardından torbalarda süzülmesi ile elde edilen peynirlerin geleneksel tadına gelebilmesi için Kemah tuzu katılmaktadır. Yörede bu peyniri şavak peyniri de denmektedir.

Çok sevilerek tüketilen peynir ülkemizin her yanından talep edilmekte ve her geçen gün yoğun olarak tüketilmektedir.

Henüz Ürün İçin Bir Değerlendirme Yapılmamış.