bazarci.net

Sarımsak Özlü Sabun

Stok Durumu:Var
50 % 10,00 ₺ 5,00 ₺
+

bazarci.net 10.00 ₺
Mağaza

Mardin Sabun Dünyası

Mağazaya Sor

Mağaza Puanı

Mağazanın Diğer Ürünleri Tümü
66% 15,00 ₺ 5,00 ₺
50% 10,00 ₺ 5,00 ₺
50% 10,00 ₺ 5,00 ₺

Sarımsak Sabunu

Sarımsak sabunu, saçınızı yıkamak için kullanabileceğiniz ve saçınıza pek çok faydası bulunan bir sabun türü olarak karşımıza çıkıyor. Bu sabun saçlarda sıklıkla karşımıza çıkan sorunlar olan kepek, saç kırılmaları ve dökülmeleri gibi sorunlarınızı çözebilme konusunda size gereken desteği sağlayabilmektedir. El yapımı ve organik bir sabun olması bakımından saça canlılık katabilecek olması sebebi ile bayanların özellikle tercih ettikleri de görülebiliyor.

Çeşitli bitki özleri kullanılarak yoğun bir emek verilerek üretilen organik sabunların üretimi sırasında kimyasal katkı içermediğini görebilirsiniz. Bunun yanı sıra sarımsak sabunu gibi organik sabunların 2000 derecede kaynatıldıktan sonra tahta kalıplar içerisinde iple şekil verilerek üretilen sabunların çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiğini görebilirsiniz. Bunlar içerisinde sarımsaktan elde edilen sabunun saç dökülmelerini engellediği görülmekle beraber saça daha pek çok faydası olduğu biliniyor.

Sarımsak Sabunu

Sarımsak sabununun faydaları:

Saç dökülmelerini önlemektedir.

Saç diplerini güçlendirir.

Saçların sağlıklı uzamasını sağlamaktadır.

Kepek oluşumlarını sonlandırır.

Saç kırılmalarını azaltır.

Dökülen saçlar yerine yenilerinin çıkmasını sağlar.

Sarımsak Saç Uzatır Mı

Sarımsak saç uzatır mı konusunda  ortaya çıkan tartışmalar her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle sarımsağın faydalarının sürekli olarak belirtilmesi ile birlikte sabun ve şampuan yapımında da kullanılması saç üzerindeki etkilerinin daha fazla konuşulmasına neden olabiliyor.Sarımsağın saç sorunları üzerinde gerçekleştirdiği olumlu etkiler sayesinde saçlarınızın daha canlı bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz. Bu bakımdan sarımsağın saçınızın uzaması için ne gibi etkiler gerçekleştirdiğini bilmeniz yararınıza olacaktır.

Sarımsakla saç bakımının son yıllarda popüler hale gelmesi ile birlikte saç sağlığını geliştirmek, dökülmeyi önlemek ve daha hızlı bir şekilde uzatmak için yüzyıllardır kullanılan sarımsağın tekrar şampuan ve sabunlarda yerini aldığını görebiliyoruz. Seyrelen saçların güçlenmesi, kelleşen bölgelerde yeniden saç oluşması için kullanılan sarımsağın saçları çok da hızlı bir şekilde uzatmaya yaradığını görebilirsiniz.

Sarımsak Saç Uzatır Mı

Sülfür bakımından oldukça zengin olan sarımsak selenyum bakımından da zengin olduğundan saçın uzaması için gereken E vitaminini harekete geçirerek saçların daha sağlıklı, bakımlı ve uzun olmasına olanak sağlıyor. Üstelik şampuan olarak kullanmanın ötesinde evde doğal olarak da sarımsağı kullanabilirsiniz. 

Sarımsak saç uzatır mı konusunda şüpheleriniz varsa evde kendiniz de kolaylıkla saçınıza sarımsak uygulayarak sarımsağın saç uzatma etkilerinden faydalanabilirsiniz. Bunun için kabuğunu soyduğunuz sarımsağı dilimler halinde kesin. 5-10 dakika beklettikten sonra şampuanlayıp durulamanız gerekiyor. Aynı işlemi sarımsakları havanda döverek de gerçekleştirebilirsiniz.

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır? Sarımsağın faydalarını bilmeyen yoktur. Sarımsak yağı sarımsağın bütün faydalarının zeytin yağı ile ikiye katlanmış halidir. Üstelik sarımsak kadar da kötü kokmadığını söyleyebiliriz. 

Sarımsak yağının yemeklerde kullanımı:

Sarımsak yağı sarımsağın girdiği her türlü yemekte kullanılabilir. Üstelik hazır halde olduğu için, sarımsak gibi soyma, ezme, dövme gibi zahmetleri de ortadan kaldırmış olursunuz. 

Sarımsak yağı, aslında en çok salatalara yakışmaktadır. Özellikle közlenmiş patlıcan salatasına muhteşem bir aroma vermektedir. Ayrıca cacığı ve mantının yoğurdunu bile sarımsak yağı ile hazırlayabilirsiniz.

Sarımsak Yağı Nasıl Kullanılır

Sarımsak yağının saçlarda kullanımı:

Sarımsak yağı küçük bir kase saf zeytin yağı, badem yağı, susam yağı, buğday yağı gibi daha ince yağların her hangi birinin içine 2 tatlı kaşığı karıştırıldıktan sonra uygulanır. Tek başına sarımsak yağını sürmek saç diplerini tahriş edebilir. 

Saçlarınızda en iyi sonucu elde etmek için, zeytin yağını tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Uygulanışı:

Küçük bir kase, zeytin yağının içine 1 çay kaşığı sarımsak yağını ekleyip karıştırıyoruz. Daha sonra saç diplerine doğru parmak uçları ile masaj yaparak uyguluyoruz. Saç diplerinde yağ değmedik yer kalmayana dek bu işleme devam ediyoruz. Ardından, saçların üzerine naylon bir bone takıp masaja bonenin üzerinden devam ediyoruz. Yaklaşık yarım saat bu işlemi uyguladıktan sonra, saçlar bone den çıkarıp,  şampuanla yıkıyoruz. 

bu işlemi daha ilk uygulamanızda bile saçlarınızdaki değişimi hemen fark edeceksiniz. Unutmayın ki, sağlıklı saçlar sağlıklı saç derisi ile mümkündür. sarımsak yağını saçlarınıza bu şekilde, haftada bir defa uygulayarak,  çok daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz...

Sarımsak yağının saça faydaları nelerdir?

Saç tellerini güçlendirerek canlılık ve parlaklık verir.

Saç kırıklarını önler ve uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra azalmaya başlar.

Saçların daha hızlı uzamasını ve dökülen saçların yerine daha çabuk saç çıkmasını sağlar.

Saçın ihtiyaç duyduğu bütün ve mineralleri sarımsak yağı tek başına sağlayabilir.

Saç diplerindeki kan akışını hızlandırır.

Sarımsak yağının hastalıklar için kullanımı:

Sarımsak yağını hastalıklardan korunmak için veya hastalığınızın tedavisi için, 1 çay bardağı suyun içine 4 damla sarımsak yağı damlatarak  sabah, akşam içmeniz gerekmektedir. Hastalığınızın daha hızlı iyileştiğini hemen fark edersiniz...

Sarımsak yağı hangi hastalıklara karşı etkilidir?

Grip, nezle, soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu hastalıklarının tedavisinde çok etkilidir.

Karında ve bacaklarda biriken fazla suyun dışarı atılmasına yardımcı olur.

Böbreklerde taş oluşumunu önler ve mesanedeki taşları düşürür.

Kanserin bir çok türüne karşı koruyucu etkisi vardır.

Romatizma ağrılarını rahatlatır ve tedavisine yardımcı olur.

Balgam söktürür. Akciğeri temizler.

Sakal İçin Sarımsak

Sakal için sarımsak, pek çok erkek sakallarının az olduğundan dolayı veya çıkmadığından dolayı şikayetçidir. Toplumumuzda erkekler için sakalın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliriz. Erkeklerde ergenlik döneminde çıkmaya başlayan sakal, ilk etap da cansız ve ince telli olur. Ancak zaman geçtikçe kalınlaşıp gürleşir. Fakat bazı erkeklerde durum bu şekilde olmayabilir. Özellikle sarışın ve açık tenli erkeklerin tüyleri daha zayıf olduğundan dolayı bu durum sakal çıkmasını da etkilemektedir.

Sakal İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır

Yöntem 1: Birkaç tane küp buz ve iki diş sarımsak ile köselik sorunundan kurtulmak mümkündür. Bunun için yapılacak ilk şey yüzü iyi bir şekilde yıkamak olacaktır. Yıkanıp temizlenmiş olan cilt sarımsağın etkisini daha çabuk alacaktır. Buz küplerinizi yüzünüze gezdirerek sürün ve ardından sarımsakları ortadan ikiye bir bıçak yardımıyla kesin. Sarımsağın sulu olan kısmını yanak çevrenize hafif bastırarak sürün. Bu aşamada cildinizde kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıkları fark edince endişelenmeyiniz.

Yöntem 2: Birkaç diş sarımsağı havanın içerisinde ezin ve inceltin. Ardından tıraş makinesi veya jilet ile sakal çıkmayan bölgesini tıraş. Böylelikle olası ince tüyler varsa da kesilmiş olacaktır. Cildi soğuk su ile yıkayıp kurulayın ve incelttiğiniz sarımsağı cildinize sürün. Bu aşamada cildiniz yanabilir bu durum sarımsağın keskinliğinden kaynaklanmaktadır. Yüzünüzde 10 dakika kadar sarımsağı bekletin ve sürenin ardından cildinizi yıkayıp kurulayın. Cildiniz

Yöntem 3: 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve iki diş ezilmiş sarımsak karıştırılır. Parmak uçları ile elde edilen karışım cilde yedirilerek sürülür. Yaklaşık 10 dakika kadar bekletilir. Ciltte kızarıklık oluşmaya başladıysa eğer süreyi beklemeden yıkayabilirsiniz. Sürenin ardından önce ılık ardından da soğuk su ile cilt temizlenir. Haftada birkaç gün uygulanmasında hiçbir sakınca olmayacaktır

<Sakal İçin Sarımsakb>Sarımsağın Cilt İçin Yan Etkileri

Sarımsak cildi çok hassas olan kişilerde hasara yol açabilir. Özellikle ciltte kızarıklık ve yanma hissi gibi belirtiler gözlenebilir. Şayet bu belirtiler sarımsağın keskin faydalarından ve içerisinde bulunan asit oranından kaynaklanmaktadır. Sakal için sarımsağı bir kene denediğinizde bu olaylar görülebilir. Hatta bir kaç denemede bile görülmesi olağandır. Cildi hassas olmayan kişilerde bile görülebilen belirtilerdir. Kişi cildini yıkaması ile kızarıklık ve kaşıntı sorunu giderilecektir. Eğer yıkadıktan sonra hala acımaya devam ediyorsa sarımsak kürüne devam etmeniz sağlıklı olmayabilir. 

Sarımsak Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Sarımsak Yağı saça nasıl uygulanır, sarımsak yağı saçların dökülmesini durdurma niteliği olan önemli bir yağ çeşididir. Saç problemlerine faydası olan bu yağ çeşidi ilk olarak saç diplerinden uygulanmaya başlanır. Masaj eşliğinde saç diplerine yedirilerek uygulanan sarımsak yağı saç uçlarına doğru sürülür. İlk olarak saç diplerine uygulanmasının nedeni ise saç diplerinde bulunan hücrelerin canlanması sağlanır. Deriye uygulanılan sarımsak yağı saç diplerinin canlanmasını ve hücrelerin tazelenmesini sağlar. Aynı zamanda pek çok kişide görülen kepek sorunun giderilmesi için de aynı işlem uygulanabilir. Saçlarda görülen sorunlar kişilerin dış görünüşleri etkilenmektedir. Özellikle bayanlarda saç dökülmesi problemi gün geçtikçe artış gösterip kişilerse psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Böyle durumlarda kullanımı oldukça kolay olan sarımsak yağını kullanabilirsiniz. Ancak saç dipleri çok hassas olan kişiler için sarımsak yağını saç diplerine uygulamadan önce az bir bölgeye test yapabilirsiniz. Eğer kaşıntı, acı ve kızarıklık gibi olumsuz belirtiler oluşuyorsa sarımsak yağını kullanmamanız daha faydalı olacaktır.

Sarımsak yağı ile saçların bakımı sağlanırken bir yanda da saçların gürleşmesi ve canlılık kazanması gerçekleşir. Öyle ki sarımsak yağı cilt bakımında ve saç bakımında tercih edilen ve kişilere fayda sağlayan bir yağdır. Uygulaması da bir o kadar kolay sarımsak yağını sade olarak veya içerisine birkaç karışım karıştırılarak sürülebilir.

Sarımsak Yağının Saça Uygulanması

Sarımsak yağını saça uygulamak için bir yemek kaşığı sarımsak yağını ve 1 yemek kaşığı çam yağını karıştırın. Karıştırılmış olan yağları parmak uçlarınız ile saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde saçları yaklaşık yarım saat kadar bekletin ve sürenin ardından iyi şekilde yıkayın. Saç dökülmesini durduran ve yeni saç çıkmasında fayda sağlayan bu yöntemi haftada iki kolaylıkla uygulayabilirsiniz.

Sarımsak Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Sarımsak yağı elinizde yok ise iki diş sarımsağı havanda iyice dövün ve bir küçük kasenin içerisine alın. Üzerine bir yemek kaşığı su ilavesi yapıp kürü saç diplerinize uygulayın. Bu yöntemi sadece sak köklerinize uygulamanız yeterli olacaktır. Saç diplerinize yaklaşık beş dakika kadar bu kür ile masaj yapın ve yarım saat kadar bekletin. Sarımsak saçlarda kendiliğinde kuruma yapacaktır. Kurumaya başladıktan 10 dakika kadar sonra saçları ılık su ile yıkayıp temizleyin.

Sarımsak Yağının Saça Faydaları

Saç dökülmesini yavaşlatır ve zamanla durdurur.

Saçlar oluşan mantar sorunun giderilmesinde fayda sağlar.

Saç köklerinin canlanmasını sağlar ve sebum dengesini korur.

Yeni oluşan saçların bakımında ve gelişmesinde fayda sağlar.

Yıpranmış olan saçların canlanmasını ve gürleşmesini sağlar.

Saçlarda oluşan kepek probleminin giderilmesini sağlar ve saç derisini bazı hastalıklara karşı korur.

Saçların hızlı uzamasında fayda sağlar. Özellikle sarımsak yağının düzenli kullanılması halinde saçlar sağlık şekilde uzayacaktır.

Saçkıran sorununa karşı kişileri korur.

Kötü hava şartlarından ve hava kirliliğinde yıpranmış saçların tazelenmesinde fayda sağlar. Özellikle saçların bakımı haftada bir kere sarımsak yağı ile sağlanırsa daha sağlıklı olacaktır. Ancak bunun için düzenli saç bakımı yapılması gerekir. 

Sarımsak Kürü

Sarımsak kürü, saç bakımı, cilt bakımı, zayıflamak için ve de sağlıklı bir yaşam için sarımsak ile hazırlanabilen bir çok kür tarifi vardır. Bu hususta kişilerin en çok neye ihtiyacı var ise kendileri belirleyip kürler hazırlayabilir. kilo sorunu yaşan veya kalp damar tıkanıklığı olan kişiler için sarımsak limon kürü çok etkilidir. Bu kürü hazırlarken kişilerin sarımsak ve limon sayısına dikkat etmeleri gerekir. Adeta sağlık iksiri olan sarımsak limon kürünün bir çok da faydası vardır. Bu faydalardan bir kaçını sıralamak gerekirse eğer:

Damarlarda görülebilen iltihaplanmaların giderilmesinde faydalıdır. aynı zamanda tıkalı olan damarların açılması için de damar sertliği sorunun giderilmesinde etkilidir.

Kolesterol düzeyinin düşürülmesinde etkilidir.

Safra kesesin ev böbrekler bulunan taşların eritilmesinde fayda sağlar.

İdrar söktürücü özelliği vardır ve ödem söktürücüdür.

Vücut şişliğini dindiriyor ve dokularda ödem oluşmasını engelliyor.

Helycopter pylori adı verilen mide ülserinin yok olmasında fayda sağlıyor

Vücudun bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve strese dayalı cilt hastalıklarının giderilmesinde fayda sağlıyor.

Anti deprasan özelliğinden dolayı tercih edilebilir.

Zayıflamak için Sarımsak Kürü

2 litre taze sıkılmış limon suyu

40 diş kabukları soyulmuş ve ezilmiş sarımsak

Uygulama: Ezilmiş sarımsak ve limon suyunu bir cam kavanozun içerisine alın ve ışık görmeyen bir mekanda ağzı kapalı olacak şekilde beklemeye bırakın. Yaklaşık 25 gün boyunca serin ve karanlık ortamdan hiç çıkartmadan kürü bekletin. Her gün birkaç kez ışığa çıkartmadan kürü çalkalayın ve 25 gün sonra her sabah aç karnına kahvaltıdan yarım saat kadar önce yarım çay bardağı için. Bu işlemi her gün aynı saatte yapmanız daha iyi olacaktır.

Sarımsak Kürü

Saçlar için de çok faydalı olan sarımsak özellikle saç köklerinin canlanmasında çok etkilidir. İçerisinde bulunan E vitamini saçların daha sağlıklı olmasında etki sağlamaktadır. aynı zamanda saç diplerinde görülen kepeklenme sorunun giderilmesi için sarımsak kürü hazırlanıp uygulanmalıdır. Sarımsak saç bakımında çok faydalı olan bir bitkidir. Özellikle saç dökülmesinden dolayı sorun yaşayan kişilerin sıkıntılarını gidermekte etkilidir. Sarımsağın saç için pek çok faydası vardır. bunlardan bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

Saç diplerinin canlanmasında ve hücrelerin uyarılmasında etkilidir.

Saçların da dökülme olan kişiler için etkilidir.

Saçların daha parlak olmasını sağlar ve kepek sorununu giderir.

Saç tellerinde kopma olan kişiler için sarımsak kürü idealdir.

Özellikle saçlara sarımsak kürü ile bakım yapmayı alışkanlık haline getirmek gerekir. Nedeni ise saçların ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri sarımsak tek başına karşılayabiliyor.

Sarımsak kürü ile saç bakımının sağlanması halinde saçlar daha parlak, daha güçlük ve ışıl, ışıl olması sağlanıyor.

Saçlar için Sarımsak Kürü

2 diş sarımsak

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 tane yumurta sarısı

Uygulama: Sarımsak bir kasenin içerisine ezilerek ilave edilir. Üzerine de diğer malzemeler katılır ve tel çırpıcı ile bir güzel karıştırılır. Homojen bir kıvam alan karışımı parmak uçlarınız ile saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçların tüm diplerine yaklaşık 5 dakika kadar bu kür ile masaj yapın ve yarım saat kadar bekletin. Sürenin ardından ılık su ve sarımsaklı şampuan ile saçları yıkayıp arındırın.

Cilt problemi yaşayan kişiler için sarımsak fayda sağlamaktadır. özellikle sarımsak kürü ile cilt bakımının yapılması halinde sivilce ve aknelerin iyileştirilmesi sağlanabilir. Aynı zamanda cildin ihtiyacı olan mineraller bakım kürü ile cildi verilir ve cildin daha parlak olması sağlanır. Cildinizin mat görünmesinden dolayı şikayetçi iseniz cilt bakımında sarımsak kürünü tercih edebilirsiniz.

Cilt için Sarımsak Kürü

3 diş ezilmiş sarımsak

2 yemek kaşığı normal su

Uygulama: Sivilce ve akne sorunu yaşayan ciltler için sarımsak çok fayda göstermektedir. Bu nedenden dolayı da malzemeleri bir tabağın içerisinde karıştırıp akne veya sivilcelerin üzerine sürüp bekletin. Sarımsak kürü bölgede kuruma yapınca ılık su ile yıkayıp cildi temizleyin

Sarımsağın Saç Dökülmesine Faydaları

Sarımsağın Saç Dökülmesine Faydaları, sarımsağın faydalarının saymakla bitmeyeceği hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. İnsan sağlığı açısından pek çok konuda sarımsaktan faydalanılmasının yanı sıra sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler için de sarımsak mükemmel etkilere sahiptir. Antibiyotik içeriğe sahip olan sarımsak oldukça etkili bir gıdadır. İnsan vücuduna verdiği doğal ve sağlıklı etkiler saç diplerini de canlandırarak harekete geçirir ve saç dökülmesine karşı oldukça tesirlidir. Bu nedenle saç köklerinin canlanması da daha güçlü, sağlam ve sağlıklı saç köklerine sahip olmak demektir. Sarımsak bilindiği gibi hücrelerin sağlıklı bir şekilde yenilenmesini sağlar. Bu nedenle sarımsağın bünyesinde barındırdığı bileşenlerden faydalanmak için tüketilen sarımsak, saç dökülmesini önlemesinin yanı sıra saçlara doğal parlaklık sağlamak için, saç kırıklarının en aza inmesi için ve saç diplerinde oluşan kaşıntıdan kurtulmak amacı için kullanılabilir.

Sarımsağın  inanılmaz mucizesi yalnızca yemeklerimizi lezzetlendirmekle sınırlı değildir. saç bakımının yanı sıra kalp hastalıklarına karşı, tansiyon, virüs enfeksiyonları, mantar, damar tıkanıklığı, kolesterol gibi oldukça önemli hastalıkların tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır. Sarımsak özellikle kan dolaşımını süratle hızlandırarak saç diplerine daha çok oksijen gitmesini sağlayarak saçın toksinlerden arınmasına yardımcı olur. Sarımsağın günümüzde dökülen ve yıpranan saçı tekrar onararak saç çıkardığı yönünde bazı incelemeler yapılmaktadır. Özellikle Filipinler ve İran da gerçekleştirilen bu araştırmaların umut verici olduğu söylenmektedir. Saçların güçsüzleştiği ve dökülme yaşanan kısımlarda sarımsak jeli uygulaması ile bu ürünü kullanmayan kişilere karşı kullananlarda gözle görülür bir şekilde yeniden saç çıkmasının yanı sıra saç kalitesinin arttığı gözlemlenmiştir.

Sarımsakla dökülen ve zayıflayan saçlar için bakım yapmak isteyenler içeriğinde sarımsak yer alan ürünleri ve şampuanları kullanabilirler veya herkes kendi sarımsaklı şampuanını kendisi hazırlayabilir. Saç dökülmesi için diğer bir yöntem ise ince ince kıyılmış sarımsak yardımıyla saç diplerine masaj uygulamaktır. Dilimlediğiniz sarımsakları saçınızın döküldüğü ve güçsüzleştiği kısımlara masaj hareketleriyle uyguladıktan sonra bir saat kadar bekletin. Verilen sürenin sonunda saç diplerinize zeytinyağı yardımıyla masaj yaptıktan sonra saçınızda 4-5 saat bekleterek saçlarınızı kendi normal şampuanınızla yıkayabilirsiniz. 

Sarımsağın Saç Dökülmesine Faydaları

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Sarımsak Maskesi

4 adet iri diş sarımsak

1 çorba kaşığı yılan yağı

1 çorba kaşığı Hint yağı

1 çorba kaşığı zeytinyağı

Sarımsak Maskesi Hazırlanışı

Maske hazırlığımıza ilk olarak sarımsakların kabuklarını soyduktan sonra havan yardımıyla iyice döverek ezin. Daha sonra ezilen sarımsakları cam bir keseye alarak üzerine 1 çorba kaşığı yılan yağı, 1 çorba kaşığı kadar Hint yağı ve 1 çorba kaşığı kadar da zeytinyağı ilave ederek tüm malzemeyi iyice karıştırarak harmanlayın. Ardından elde edilen karışımı parmaklarınızla saç derinize masaj hareketleriyle sürerek saçınızda yaklaşık olarak 60-65 dakika kadar bekletin. Verilen sürenin ardından sarımsak maskesi ilk olarak ılık su yardımıyla temizlendikten sonra kendi şampuanınızla iyice yıkayarak temizleyin. Bu sarımsak maskesi haftada bir kez kullanıldığında saç dökülmelerine karşı çok iyi gelecektir.

Henüz Ürün İçin Bir Değerlendirme Yapılmamış.