bazarci.net

Pirinç Özlü Sabun

Stok Durumu:Var
50 % 10,00 ₺ 5,00 ₺
+

bazarci.net 10.00 ₺
Mağaza

Mardin Sabun Dünyası

Mağazaya Sor

Mağaza Puanı

Mağazanın Diğer Ürünleri Tümü
50% 10,00 ₺ 5,00 ₺
50% 10,00 ₺ 5,00 ₺
50% 10,00 ₺ 5,00 ₺

Pirinç Özlü Sabunu: İçeriğindeki pirinç proteini ile cildi güzelleştirir ve cilde sadelik kazandırır.Cilt kırışıklıklarının giderilmesine ve yaşlanmaya karşı etkilidir.

Pirinç Özü Yağı Sabunu Faydaları

Pirinç özü yağının faydaları

Otsu bir bitkidir. Üç metre yüksekliğe kadar büyüyebilir. Havuç ailesinin bir üyesidir. İnce, iğ şeklinde kök üretir. Sapları  yapraklarıtüylü lobları oluşturur. Temmuz ve Ağustos aylarında, bitki hassas tatlı aroması ile zarif sarı veya beyaz renkler de çiçekler verir. Eylül Ağustos ayı sonlarında, bitki olarak bilinen küçük kahverengi tohum üretir. Bitki Mısır, Küçük Asya, Girit ve Yunanistan olmak üzere sıcak ve olumlu koşullarda tüm dünyada yetiştirilir.

Aktif Maddeleri

Tohumları, yüzde 18 protein, yüzde 23 oranında yararlı sıvı yağlar, yüz de sekiz oranında uçucu yağlar, yüzde beş nişasta, yüz de 22-28 oranında N-free özleri ve yüzde 12-25 ham lif oluşmaktadır. , Tohum ağırlığının geri kalan dokuz 13 oranında nem vardır.

Anetol’un yüksek konsantrasyonu nedeniyle, nefis kokulu bir uçucu yağdır. Tohumlar aynı zamanda asetofenon, p-anisaldehid, anason alkol, estragol, limonen ve pinen gibi diğer önemli bileşikleri içerir.

Tohumlar, demir, magnezyum, kalsiyum, manganez, çinko, bakır ve potasyum gibi minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. Bu mineraller, kalp, kemik ve kan sağlık için gereklidir ve enerji için vücut tarafından ihtiyaç vardır.

Pirinç özü bulunan B-kompleks vitaminleri genel sağlık için gereklidir. Riboflavin, piridoksin, niasin ve tiamin ile donatılmış olan tohum beyin nörokimyasal sağlıklı düzeyde katkıda bulunur.

Pirinç özlü sabun kullanım alanları

Ürettikleri tohumlar ve yağ göğüs duygularına ve öksürük tedavisi için de kullanılabilir, timol, terpineol ve anetol içermektedir. Bir pastil olarak kullanıldığında, anason etkili bir balgam söktürücüdür. Bronşiyal tahriş tohumlarından yapılan çay içilerek geçirilebilir. Kasılma ve astımamuzdarip insanlar da tohumların kullanımı rahatlama sağlatabilir. Anason tohumu yağı tıkanıklığı temizlemek ve öksürüğü yatıştırmak için, bir buharlaştırıcı içerisinde kullanılabilmektedir. Tohumdan yapılmış bir çay ile gargara da boğaz ağrısı, larenjit veya farenjit için rahatlama sağlatır.

Tohumları , şişkinliği azaltmaya uykusuzluk tedavisine, süt üretimi ile için annelere yardım eder ve iştahı teşvik eder.  Anason aynı zamanda, sindirimi geliştirmek krampları hafifletmek ve bulantıyı azaltmak için de kullanılabilir.

Tohumdan yapılmış bir macun baş ağrısı ve migreni rahatlatır. Boyundada uygulanabilir. Benzer bir macun bitleri ve uyuzu tedavi etmek için de kullanılabilir.

Pirinç özü bazı bileşenler anksiyete ve sinirleri rahatlatır sakinleştirici etkisi olduğu bilinmektedir. Bu bileşenler, arasın da timol, stigmaterol, linalol, terpineol, alfa-pineno ve öjenol yer alır.

Pirinç özü ilaçlar da macunlar da yemekler de onlarca yer de kullanıldığı gibi sabun yapımında da kullanılır. Pirinç özlü sabunlar düzenli kullanım da cildi beyazlaştırır. Ciltte oluşan güneş lekelerini, yaşlılık lekelerini azaltır. Antioksidan özelliği sayesin de cildin elastikiyetini arttırır. Cildin tek ton görünmesini sağlar.

Pirinç özlü sabunu kendiniz ve çocuğunuz için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Pirinç özlü sabuna karşı duyarlılığınızın olup olmadığını öğrenmek için kullanmadan önce bileğinizin iç kısmına yama testi yaptırabilirsiniz.

Henüz Ürün İçin Bir Değerlendirme Yapılmamış.