bazarci.net
bazarci.net Mağaza Talep Formu

Karyola, Yatak, Baza
Bir evin olmazsa olmaz eşyalarından en önemlileri elbette karyola, yatak ve bazadır. Yatağı yerden yüksek tutmaya yarayan karyola ve bazalar, yatak ile birlikte kullanılırlar. Peki doğru yatak seçimi nasıl yapılır? Yatağı bazayla mı yoksa karyolayla mı kullanmamız doğru olur? Tüm bu soruların cevabı ve çok daha fazlası yazımızın devamında.

Baza Modelleri
Baza modelleri seçeneği oldukça fazla olduğundan doğru seçim yapmak bazen fazlasıyla zorlaşabiliyor. Bu sebeple sizlere baza çeşitlerinden bahsedecek ve ihtiyacınıza en uygun olanını almanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Baza modelleri arasında en belirgin olanı sandıklı bazalardır. Sandıklı bazaları tercih ederek, kullanmadığınız eşyaları ya da sığdıramadıklarınızı bu bazada kolayca muhafaza etme imkanınız vardır. Sandıklı bazalar, eve düzen getirmenin yanı sıra eşyalarınızın her zaman düzenli bir şekilde saklanmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra sandıklı baza modelleri, çift kişilik ve tek kişilik olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Sandıklı baza çift kişilik olanlar, genellikle yeni ev kuracak çiftler tarafından tercih edilir. Bunun yanı sıra evinde çok fazla eşyası olan ve evin küçüklüğünden dolayı bu eşyaları koyacak yer bulamayanların tercihi de genelde çift kişilik baza modellerinden yana olur. Eğer odanız çift kişilik bir bazayı kaldıramayacak kadar küçükse bu durumda tek kişilik sandıklı bazaları tercik edebilirsiniz. Sandıklı baza tek kişilik modeller ise genellikle öğrenciler ve yalnız yaşayanlar tarafından tercih edilmektedir. Ayrıca çocuk odaları için de tek kişilik baza modelleri tercihler arasında olup gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Yatak Modelleri ve Doğru Yatak Seçimi
Baza ya da karyola ihtiyacı giderildikten sonra sıra yatakta! Peki doğru yatak seçimi nasıl olmalıdır? Bilindiği gibi yatak seçimi, konforlu ve huzurlu bir uyku için çok önemli bir faktördür. Eğer bel ve sırt ağrıları gibi problemler yaşıyorsanız tercihinizi, visco yataklar ya da ortopedik yataklardan yana kullanmalısınız. Bunun yanı sıra alacağınız yatağın kumaşı yapısı da oldukça önemlidir. Polyester ya da naylon malzemeden üretilen kumaştaki yatakları kesinlikle tercih etmemelisiniz. Yatak kumaşında öncelikle pamuklu ya da örme olmasına dikkat etmenizde fayda var. Alacağınız yatağın ne çok yumuşak ne de çok sert olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca alacağınız yatak boyu sizin boyunuzdan 10-15 cm kadar daha uzun olmalıdır. Bunun yanında yatak ölçünüzün baza ya da karyola ile uyum sağlaması da dikkat etmelisiniz. Alacağınızın yatağın satıcısından detaylı bilgi talebinde bulunmalı ve ürün özelliklerini iyice incelemelisiniz. Yatak modelleri arasından bir seçim yaparken temel olarak göz önünde bulundurmanız gereken faktörler bunlardır. Kendinize ve ihtiyacınıza uygun bir yatak seçmek oldukça önemli bir noktadır.

Karyola Modelleri
Yatağınızı baza dışında kullanabileceğiniz bir diğer alternatif olan karyolalar, metal ya da tahtadan üretilen eşyalardır. Karyola seçerken bazalı karyola tercih edebileceğiniz gibi bazası bulunmayan sadece yatağı yerden yükseltme işlevi olan karyola modelleriden de faydalanabilirsiniz. Karyola modelleri arasında ayrıca ahşap karyola, demir karyola ve pirinç karyola da vardır. Karyolaların da tek kişilik ve çift kişilik olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle çocuklar için tasarlanmış olan arabalı karyola modelleri de ebeveynler tarafından sıkça tercih edilen modeller arasındadır. Ayrıca odanızda nostalji rüzgarları esmesini istiyorsanız ferforje karyola modellerini de tercih edebilirsiniz. İhtiyacınıza, zevkinize ve odanıza uygun bir modeli seçerek kategorimiz üzerinden güvenle sipariş verebilirsiniz.